Hizmetlerimiz

Uluslararası tedarik (Global sourcing)

global sourcing

Uluslararası tedarik, sunduğu büyük imkanların yanı sıra birtakım riskleri de bünyesinde barındırmaktadır. Sunduğu avantajların başında, öncelikle şirketinizin genel harcamalarındaki önemli ölçüde bir düşüş ve buna paralel olarak, size sunduğu, tedarik aktivitelerinizi dünya çapında yayma olanağı gelmektedir.

Ancak bu alanda edinilen deneyimler gösteriyor ki, gereken hazırlıklar yapılmadan uluslararası tedarik piyasasına atilan adımlar, sözkonusu firmalar için tam anlamıyla bir kabusa dönüşebilmektedir. Beklenilen kalite standartlarının sağlanamaması, gecikmeli mal teslimatı, güven eksikliği ve satıcılarla kurulan iletişimin yetersizliği, başka bir ülkeden mal satın almaya karar veren firmaların karşılaştığı güçlüklerden sadece bazıları.

Tüm bu sorunları önceden önlemek ve uluslararası mal alımını mümkün olduğu ölçüde sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilmek için, malın satın alındığı ülkede güvenilir ve gereken tecrübe ve bilgiye sahip bir partnerinizin olması büyük önem taşır.

Uluslararası tedarik alanında uzmanlaşmış olan şirketimiz, müşterilerimize bu konuda bütünsel çözümler sunmayı kendisine amaç edinmiştir. Hedefimiz, sizlere uzun vadeli bir iş ilişkisini hedefleyen bir çerçevede, taleplerinize cevap vermektir.

Kalite kontrol

quality control - newageasia

Aranan kalite standartlarının yerine getirilmesi, özellikle ucuz mal satın alınan Çin gibi ülkelerden mal satın alımı, önemli ve karmaşık bir sorun teşkil etmektedir.

İş yapmayı düşündüğünüz satıcı ne kadar yetkin ve güvenilir görünürse görünsün, özellikle ilk kez mal satın alırken, sipariş ettiğiniz malın kalitesini bütün tedarik süreci boyunca kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Uygun satıcının seçimi, tedarik sürecinin başlangıcından itibaren çok önemlidir.

Olası sorunların mümkün olduğunca erken tesbit edilmesi ve kalite standartlarının malın teslimine kadar temin edilmesi için, müşterilerimize şu hizmetleri sunmaktayız:


  • Satıcı firmaların kontrolü / Üretim öncesi kalite kontrolü
  • Üretim sırasında kalite kontrolü
  • Üretim bitiminde seçilen numunelerin kontrolü
  • Yükleme öncesi kalite kontrolü

Sözleşme yönetimi

contract management

Çin’den bir satıcıyla satış sözleşmesi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli bir takım hususlara dikkatinizi çekmeyi kendimize görev biliyoruz. Satıcıyla yapacağınız yazılı anlaşma, hukuki açıdan sizin için en güvenilir yol olsa da, bir anlaşmazlık durumunda, daha önceden hesaba katmadığınız sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, müşterilerimize yerel hukuk uzmanları ile ilişkiye geçmelerini ve çıkarlarına en uygun yazılı sözleşmeyi hazırlatmalarını tavsiye ediyoruz. İtinalı araştırmalarımız ve bu alandaki uzmanlarla ortaklaşa çalışmalarımız sayesinde, müşterilerimize her alandaki sözleşmeler konusunda yetkin danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Gümrükleme

customs clearance

Gümrük işlerinin halledilmesi, özellikle gelişmekte olan ülkelerden mal alımı konusunda karşılaşılan en önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tedarik konusundaki partneriniz olarak, tüm gümrükleme işlemlerinin yürütülmesi konusunda size hizmet sunuyoruz. Söz konusu ülkelerdeki resmi kurumlarla ve satıcılarla sıkı işbirliği içinde, sizin adınıza tüm bürokratik işlemleri biz hallediyoruz. Bu sayede sadece malın elinize geç geçmesini önlemekle kalmıyor, aynı zamanda para ve zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Lojistik

logistics

Satın alınan malları, satın alınan ülkeden malın gideceği ülkeye ulaştırmada başvurulan en yaygın yöntem, malları konteynerlere yüklemektir.

Konteynerleri nakletmenin, kargo uçağı, yük trenleri, yük gemisi veya TIR gibi kara taşıtlarıyla taşınması gibi çeşitli yolları vardır. Alanında uzman nakliyecilerin yardımı olmaksızın yapılan nakliyatlar sırasında, malın satın alındığı ülkede geçerli kurallara bağımlı olarak, büyük sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunlar, özellikle satın alınan malın belirli bir süre depolanıp gümrüklenmesi ve kontrolü gibi şartların olması durumunda orataya çıkmaktadır. Lojistik alanında uluslararası deneyimi olan nakliye firmaları ile olan iyi ilişkilerimiz sayesinde, siz müşterilerimize her zaman en uygun fiyatları, en iyi nakliye yolunu ve aracını sunabiliyor ve böylece satın aldığınız malın size en hızlı ve en güvenilir yoldan ulaşmasını sağlıyoruz.